Nákupní košík je prázdný
Produkty

Podlahové vytápění - od detailního návrhu až po realizaci

Společnost RUBIDEA CZ s. r. o. je specialistou na systémy podlahového vytápění Tiemme. Provedeme vás celým projektem od počátečního plánování, dodání veškerého materiálu a příslušenství a profesionálně dohlédneme i na samotnou realizaci. Odborné konzultace s naším projektantem jsou samozřejmostí.

Máte zájem o podlahové vytápění do novostavby nebo do rekonstrukce? Kontaktujte našeho projektanta:

Podlahové vytápění TIEMME

Podlahové vytápění je problematika známá již mnoho let. Už ve starověkém Římě lze dohledat původ tohoto druhu vytápění. Velký rozmach zažívá podlahové vytápění až v posledních letech vlivem růstu cen energií, kladením důrazu na co nejnižší tepelné ztráty budov a vyšší informovanosti konečných zákazníků o možnostech a metodách vytápění obytných objektů.

Volba podlahového vytápění přichází v úvahu pouze tam, kde jsou splněna tato kritéria: Průměrná tepelná ztráta by měla být menší jak 20 W/m3 , eventuální průměrná roční spotřeba tepla nižší než 70 až 80 kWh/m.

Technický katalog podlahového vytápění zde

Proč začíná být podlahové vytápění stále více v oblibě?

Je to jeden z nejkomfortnějších způsobů vytápění. Způsob šíření tepla celoplošně a především velkým podílem přenosu tepla pomocí sálání téměř kopíruje tepelnou křivku, která by měla působit na člověka pro zachování tepelné pohody v objektu.

Křivky podlahového vytápění

A = ideální teplotní křivka, B = křivka podlahového vytápění,
C = křivka radiátorového vytápění, D = křivka klimatizačního vytápění

Dalším příznivým faktorem je energetická úspora tohoto druhu vytápění. Tím, že se teplo šíří celoplošně, lze teplonosné médium ohřívat na mnohem nižší teplotu, než u klasických otopných ploch. Z toho plyne další výhoda, že tepelné ztráty mezi obytným prostorem a otopnými plochami jsou také nižší, protože je nižší teplotní gradient (menší rozdíl v teplotě teplonosné kapaliny a teplotě vytápěného prostředí). O estetické stránce snad ani není nutné se příliš zmiňovat. Odpadá nutnost použít klasické otopné plochy a pod okny tím pádem vzniká nový prostor pro zařizování interiéru. Ze zdravotního hlediska je především důležité, že se jedná o celoplošné šíření tepla nedochází ke vzniku vlhkých zón, plísní, množení roztočů a spalování atmosférického prachu.

Na našem trhu lze najít mnoho výrobců a dodavatelů podlahového vytápění. Už méně jich ale splňuje komplexnost dodávky systémů a na prstech jedné ruky by se dalo spočítat kvalitní technické zázemí a snaha firem držet se nejnovějších trendů a předpisů, které udává především norma ČSN EN 1264. Všechny tyto předpoklady podlahové vytápění od firmy Tiemme, které Vám dodáváme, splňuje.

Firma Tiemme sídlí v severní Itálii v provincii Brescia. Je součástí velkého společenství průmyslových firem Gnutti Group zabývající se od padesátých let minulého století zpracováním mosazi. Firma Tiemme se zaměřuje především na oblast voda – plyn – topení. V sortimentu firmy Tiemme jsou dva základní typy podlahového vytápění – systém s výstupky (Classic systém) a systém s hladkou systémovou deskou (Plus systém a jeho varianty – pro průmyslové realizace – systém Strong a pro maximální snížení výšky podlahy – systém Flat ). Všechno jsou to tzv. „mokré‘‘ systémy, tj. podlahové vytápění je po montáži zalito odpovídající vrstvou betonu, případně samonivelačního potěru. Pro rozvod teplonosného média se využívá trubka vyrobená z PEXu (síťovaný polyethylen s kyslíkovou bariérou – konkrétně se jedná o PEXb) v případě přání montážní firmy lze pro montáž smyček podlahového vytápění využít trubky z Al-PEXu (síťovaný polyethylen s kyslíkovou bariérou a s hliníkovým jádrem). Systémové desky hladké a s výstupky splňují předpis normy UNI EN 13163 – třída 150 v celém rozsahu.

Doprava zdarma

Dodání zboží ve většině případů do 24 hod od objednání. V případě nadrozměrných zásilek je doba 48 hod.

Při objednávce vyšší než 4 000 Kč bez DPH je dopravné zdarma. Dopravné na Slovensko neúčtujeme od částky 300 €.