Nákupní košík je prázdný
Produkty

Často kladené otázky

Do kdy musím objednat, aby mi ještě dnes odešel balík?

Vyřizování objednávek se provádí v došlém pořadí, objednávky došlé do 14.00 zpravidla odcházejí ještě týž den, může se ale stát, že při velkém množství objednaného zboží některé objednávky expedujeme až v den následující. Je proto vhodné objednávat i v průběhu dopoledne a nečekat až na odpoledne, kdy se počet objednávek zvyšuje.

Mohu objednávat či doobjednávat i po telefonu?

Vzhledem k množství artiklů a složitosti objednacích kódů není objednávání ústně po telefonu vhodné, je však možné při doobjednání jedné či dvou položek k již zaslané objednávce takto postupovat. Je však nutné přesně znát artiklová čísla našich produktů, aby nemohlo dojít k záměně. Preferujeme však objednávání v našem e-shopu, které je snadné a přehledné a eliminuje tak možnost vzniku chyby při přepisování objednávek a výrazně také zrychluje jejich vyřizování. Je zvýhodněno dalšími 3% slevy.

Musím brát zboží po baleních uvedených v ceníku?

Balení zboží v ceníku je pouze orientační a není nutné ho dodržet, je ale vhodné zejména u malých produktů ( zejména mosazné a měděné tvarovky) počty v baleních dodržet, a to jak z důvodu přehlednosti při přebírání zboží u zákazníků, tak z důvodu rychlosti vychystávání objednávek a eliminace případných chyb.

Odpovídají obrázky zboží skutečnosti?

Obrázky zboží v katalogu a na našem e-shopu lze brát pouze jako ilustrační. Ve většině případů sice zboží vypadá reálně přesně tak, jak je vidět na obrázku, ale není to vždy pravidlem. Obrázky se snažíme aktualizovat co nejčastěji, aby odpovídaly aktuální podobě.

Jak postupovat při převzetí zásilky?

Při převzetí zásilky se vždy ujistěte, zda je obal neporušený a zda zásilka nevykazuje zjevné znaky poškození. Poškozením se rozumí změna stavu, tj. změna jakosti, rozměrů, struktury, stálosti, složení, věcí tvořících zásilku. Za samotný obsah zásilky ručí firma Rubidea CZ s.r.o. za předpokladu, že zásilka byla převzatá bez zjevných znaků poškození. Zásilky odcházejí z našeho skladu řádně zabaleny a přelepeny originální žlutou páskou s nápisem Rubidea.CZ. Pokud je Vám balík doručen poničený, přelepený jinou páskou, protržený či jinak viditelně poškozený, je třeba tuto skutečnost uvést přepravci do přepravního listu. Je to důležité pro řešení případné reklamace. V případě zjištěného poškození zásilky, má zákazník právo zásilku nepřevzít. Dále je nezbytné zkontrolovat, zda počet převzatých balíků odpovídá i počtu balíků, které přepravci podepíšete!

Jakým způsobem Vám mohu doručit reklamace?

Reklamované zboží nám zasílejte na pobočku v Krajinské ulici, řádně zabalené, s popisem reklamované závady, s řádně vyplněným záručním listem a kopií dokladu o koupi. V případě chybné dodávky zboží nás ihned telefonicky kontaktujte.

Jak dlouho trvá vyřízení reklamací?

Reklamace se vyřizují v došlém pořadí, vyřízení trvá maximálně několik pracovních dnů, po vyřízení jsou Vám reklamace zaslány spolu se zbožím nebo samostatně balíkem. V případě, že se jedná o zboží, které musíme dále reklamovat jinému dovozci či výrobci, se čas pro vyřízení reklamace o tuto dobu prodlužuje.

Dá se zjistit, kde se pohybuje balík?

Každý balík má svoje přepravní číslo, podle kterého lze jeho pohyb sledovat na internetových stránkách přepravce. V případě zájmu kontaktujte naše pracovníky na telefonu 485 124 343.

Evidujete nedodané zboží, nebo si ho musím znovu objednat?

Nevykryté zboží samozřejmě evidujeme, po přijetí daného artiklu na sklad Vám naše kolegyně zavolají a prověří, zda máte ještě o zboží zájem a v kladném případě Vám zboží zašleme, samozřejmě bez dopravného. Pokud by jste si nepřáli dovykrývat toto zboží a radši si ho znovu objednáte v příští objednávce, oznamte nám to a my se tímto přáním budeme řídit.

Kde najdu prohlášení o shodě či technické informace o výrobcích?

Prohlášení o shodě a technické dokumenty k jednotlivým výrobkům jsou umístěny v e-shopu u jednotlivých produktů.

Doprava zdarma

Dodání zboží ve většině případů do 24 hod od objednání. V případě nadrozměrných zásilek je doba 48 hod.

Při objednávce vyšší než 4 000 Kč bez DPH je dopravné zdarma. Dopravné na Slovensko neúčtujeme od částky 300 €.